Apa Tudja - Babakocsi vásárlás, mire figyelj, tippek, nyalánkságok - 3. Kiegészítők, karbantartás
Babakocsi vásárlás...Kiegészítők
Látszólag nem fontos, de a gyakorlatban vannak nagyon hasznos kiegészítők, ezekből egy babakocsi vásárláskor van, hogy a gyártó, vagy a kereskedés is ad a babakocsihoz (van, hogy nem)
Néhányat felsorolok ami nekünk bevált, illetve olyat is ami nagyon tetszett de nem volt nekünk, illetve az ISOFIX -ről is beszélek.
Amikor "babakocsiztunk" nagyon szerettem mert rá lehet pakolni mindent, ráakasztani a táskákat és a tartójába is lehetett pakolni. Néha úgy nézett ki mint egy lakóbusz 😀. Ezért fontos, hogy masszív legyen és könnyen tolható.
Amit szerettem és használtuk:
Pelenkázó táska: egy egyszerű táskáról van szó, amely a babakocsira rögzíthető, a nevéhez méltó módon pelenkát de bármit is bele lehet pakolni.
Eső védő: meteromókusok ide vagy oda, már kapott el minket eső, vagy volt, hogy esőben is menni kellett, ilyenkor elengedhetetlen egy esővédő. Fontos, hogy jól szellőzőn és a baba ki tudjon kukucskálni rajta. Ellenkező esetben párás lesz és tudjuk milyen egy sírós baba.
Szúnyogháló: Ezt többnyire adják, a Mózes részre szerelhető, a babát nem zavarja, viszont a bogarakat igen.
Lábzsák: A legtöbb babakocsihoz adják ezt is, nagyon jó szolgálatot tesz hűvösebb időben, biztosan szélálló, de némelyik vízálló is. van, hogy külön darab kell a Mózes és külön az ülős és külön a gyermekhordóra. A babákat nem zavarja
Vízálló matracvédő/Mózes lepedő: Ezt a baba alá tettük a Mózes részbe, biztos ami biztos, ráadásul hőszigetelő rétegnek is jó.
Itt van minden, pelenkázó táska, lábzsákok, a tároló részen pedig mindig helyet kapott az esővédő. A baba még kelleni fog 👶 |
Téli felszerelés |
Van néhány dolog amit nem használtunk de jól jöhet:
Testvér fellépő: Ezt a babakocsi hátuljához a vázhoz a hátsó kerék után lehet rögzíteni, saját kereke van. gyakorlatilag arra szolgál, hogy a testvér rá tudjon állni és akkor együtt lehet tolni. de láttam már olyat, hogy csomagokat pakoltak rá.
Napernyő/Esernyő: A babakocsira szerelhető állítható napernyő vagy esernyő. Ezzel nyerünk egy szabad kezet.✋
Cumisüvegtartó/egyéb akasztók: Mindig kéznél lesz a kulacs, cumisüveg.
Kézmelegítő: Ezt a babakocsi fogantyújára lehet rögzíteni, gyakorlatilag ebbe kell beledugni a kezünket.
Ha van autónk, akkor jó ha belefér a csomagtartóba a babakocsi és van egy gyermekhordozónk is Jobb esetben ez a babakocsira is felszerelhető, így lehet benne tolni a kicsit. Ezt valamilyen módon rögzíteni kell az autóba.
Két módszer van az egyik biztonsági övvel a gyártó által megadott módon, így mindet lehet rögzíteni.
A másik a mágikus és drága) ISOFIX rendszer. Erről van sok iromány (google a barátunk) a neten, hiper-szuper egyszerű stb. A legtöbb autóban (sportkocsi és haszongépjármű nem ér) a hátsó üléseknél van lehetőség ISOFIX rendszert csatlakoztatni. Ez az autó merev részéhez vázhoz, váznyúlványhoz csatlakozik, masszív szerkezet.
A gyermek hordozókat illetve gyermeküléseket lehet ide csatlakoztatni.
De!!! A babkocsihoz a rögzítéshez szükséges ISOFIX tálcát és alkatrészeit nem adják a babakocsihoz, azt külön kell megvenni. Nem olcsó cucc. Gyakorlatilag ezt a tálcát kell rögzíteni az üléshez az ISOFIX kivezetéshez, majd a kocsi padlóján megtámasztani a hozzá adott támasztóval. Atom biztos és biztonságos, erős. Egyszerűen csak le kell pattintani róla a gyermekhordozó gyermekülést, gyors praktikus, pik-pakk dolog. Viszont mivel megvan támasztva a hátsó ülés előtt, ezért a rész elvész, nem tudunk odatenni egy táskát sem.
Karbantartás:
Látszólag lényegtelen mert gurul, működik, ám ha egy új babakocsi esetében nem csináljuk a karbantartást és az kiderül, elvész a garancia. Könnyen kiderül, a mozgó forgó alkatrészek vagy rendszeresen olajozottak vagy nem, ezt látják.
A mozgó forgó alkatrészeket kell olajozni, kenni. Erre a spray formában kapható anyagok is jók, illetve tisztítani, hogy ne menjen bele a por, kosz a mozgó forgó alkatrészekbe. Először tisztára törölni ronggyal, törlőkendővel, majd utána olajozni. Nem nagy dolog (még én is tudom csinálni) 😀
A vázszerkezetet néha áttörölni, az alumínium (többnyire ebből van a váz) ugyan nem rozsdásodik de a forgó mozgó részeknél a csavarok, szegecsek viszont igen.
A szövet anyagot a mosó címke szerint lehet tisztítani, van amelyik részt akár gépben mosni is.
Remélem hasznos voltam, ha igen, akkor osszátok meg a bejegyzést, hogy "Anya" örüljön, ami nekem jó. és ne legyen #anyahiszti 😁 Na és ne felejtsetek el rendszeresen olvasni is, "követni", de ne sötétben, hanem itt. Köszi a figyelmet.
Megjegyzések
Megjegyzés küldése